Hastane Randevu Almak için Sağlık Bakanlığı Sitesi


Hastane randevu alma işlemini internet üzerinden hemen yapabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’nın MHRS Portal sitesine giderek yapmanız gereken ilk önce hastane randevu alacağınız şehri seçmek. Sonrasında size o şehirdeki hastanelerin listesi gösterilecek. Bu listeden randevu almak istediğiniz hastaneyi seçin. Seçtiğiniz hastane eğer o şehirde birkaç yerde varsa hangisine randevu almak istiyorsanız onu seçin. Bu seçimden sonra sağ tarafta “Randevu Al” butonu çıkacak. Bu butona tıkladığınızda yeni bir pencerede TC Kimlik numarası ve MHRS şifresi sorulacak. Bu ekranda isterseniz TC Kimlik numarası ve e-devlet şifrenizle de giriş yapabilirsiniz.

MHRS sistemine giriş yapmak için buraya tıklayın.

Eğer sisteme ilk defa giriyorsanız MHRS sistemine giriş yaptığınızda size birkaç sözleşme gösterilecek. Bunları onayladıktan sonra güvenlik için eğer daha önce cep telefonunuz doğrulamadıysanız cep telefonu doğrulaması istenecek. Cep telefonu doğrulaması ardından eğer daha önce e-posta adresi girmediyseniz e-posta adresi de girmeniz istenecek. Sonrasında ise kaydet butonuna basarak eksik iletişim bilgilerinizi tamamlamış olacaksınız.

Bilgilerinizi doğruladıktan sonra açılan yeni sayfada hastanenin hangi bölümüne gitmek istiyorsanız klinik seçmelisiniz. Muayene yeri ve doktor adını da seçtikten sonra “Randevu Ara” butonuna basıyorsunuz. Çıkan en erken randevu tarih ve saatlerinden birini seçip işleminizi tamamlayabiliyorsunuz. Eğer “Seçmiş olduğunuz arama kriterlerine uygun alınabilecek hiçbir randevu tanımlı değildir!” hatası alırsanız ilk olarak randevu tarihini daha ileri bir güne seçmeyi deneyin. Sonrasına ise yine ahta alırsanız doktor dolu olabilir, doktor ismini değiştirin veya doktor isminde “farketmez” seçeneğini seçin.

İnternet üzerinden randevu alamıyorsanız Alo 182 hattını arayarak da randevu alabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz paylaşabilirsiniz:

kaynak: MHRS
Okunma: 3457

One thought on “Hastane Randevu Almak için Sağlık Bakanlığı Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir